Mám ráda nejen lidské bytosti, ale vůbec vše živé – zvířata a celkově přírodu. A nejsem určitě sama, kdo v přírodě vnímá klid, harmonii. Vnímáte také ten rozdíl ve svých pocitech, když jste v nákupním centru, nebo v lese mezi stromy?

Vnímavý člověk jistě cítí ten rozdíl. V nákupních centrech, případně jiných prostorech plných lidí, cítíte plno negativní energie, stresy, napětí. Oproti tomu v přírodě se vše děje tak, jak má a snadno tam v sobě naleznete ticho a klid.

Nedávno se mě syn zeptal: „Mami, přemýšlí zvířata stejně jako my?“ Uvědomila jsem si, že to je ten zásadní rozdíl mezi lidmi a zvířaty, potažmo celou přírodou. Není tam rozjetá mysl. Zvířata nepřemýšlí co by kdyby. Jednají intuitivně v přítomnosti. A je to tak dobře. Vždyť si to představte. Pes by vás za to, že jste s ním nešli na dlouhou procházku, ale jen za roh do parku, třeba i pokousal. Už byste neviděli odlétat hejno vlaštovek na jih. Protože některá by si to rozmyslela, že chce až zítra nebo pozítří, protože…..atd. atd.

To naše mysl a programy nám vytváří naši realitu. A to, co nás nejvíce unavuje a vyčerpává, je právě naše hlava, ve které to často jede jak ve vosím hnízdě. Každou myšlenku zachytáváme, rozvíjíme, vytváříme scénáře a tak stále dokola. V případě, že jsme se naučili smýšlet negativně, nevytváříme nic pěkného a cítíme se v životě mizerně.

S naší hlavou je však možné se naučit pracovat.

Jakým způsobem?

  1. Vnímat své myšlenky, uvědomovat si jaké jsou, co si tvořím
  2. Vědomě je měnit tak, abych se cítil/a dobře
  3. Naučit se odpojit od myšlenek – různé formy meditace
  4. Napojit se na sebe, na svůj zdroj

Díky uvedeným krokům začnete být konečně sami sebou. Začnete žít v souladu se sebou a svými vnitřními dary. Velkou inspirací nám všem může být právě příroda a to, jak dokonale to v ní funguje.

Nebudete-li vědět, kde a jak začít, ráda Vás k  Vám samotným krůček po krůčku nasměruji.

Pokud si ještě netroufáte na osobní koučink, začněte třeba seminářem Cesta zpátky k sobě. Více o semináři najdete zde.

 

Jana Köhlerová – autorka tohoto článku
Certifikovaná koučka u Lucie Königové. 
„Není nic, co by nemělo řešení.“
Více informací o autorce zde.