MUDr. Kateřina Otáhalová

Brno

Praxe: 20 let

 

S čím vám ráda pomůžu:

 • Psychosomatické potíže
 • Sebehodnota a sebevědomí
 • Rodičovství a partnerská krize
 • Deprese a psychické zhroucení
 • Odpuštění a vypořádání se s minulostí

vzkaz pro vás

Máte pocit, že nic nejde podle Vašich představ? Že i když se snažíte, vše se jen zhoršuje? Vztahy nejsou nebo jen skomírají, v práci přežíváte, finančně na tom nejste nejlíp, k tomu všemu se přidávají zdravotní potíže? Už ani nevíte, kdo jste a co Vás baví? A čas přitom tak nekompromisně letí. Nic moc, že? Znám to. Taky jsem to tak dříve měla. Ale ROZHODLA jsem se pro ZMĚNU. Rozhodla jsem se OPRAVDU ŽÍT. A jde to. Vážně. Cítím velkou vděčnost, že jsem celým procesem koučinku prošla. A to stejné můžete i Vy. Nemusíte se v tom nadále trápit sami. S radostí půjdu jako podpora kousek Vaší cesty s Vámi.

můj příběh

Černá nebo bílá. Z jednoho extrému do druhého.
Takto by se dalo popsat moje dětství.

Nezájem a lhostejnost střídající se s přepečlivou starostlivostí. Nenávist a zraňující intriky, nebo zatěžující a prostor nedávající pozornost. Komunistickým duchem prodchnutá, invazivní, kontrolující a moralizující sebejistota, nebo křesťanstvím utužená, ponížená a sebemrskající se pokora.

Výsledné motto pro můj život: Nevyčnívat, neupozorňovat na sebe, nebýt lepší, ustoupit, nedráždit, neprojevovat sebe samu, být rozumná a chápavá, být tu pro druhé, pomáhat, být hodná a bezproblémová.

A tak jsem si takto připravená navlékla na svá záda velký batoh a postupně jsem do něj začala vkládat vše, co bylo pro ostatní těžké a neřešitelné: alkohol, agresivita, ponižování, podmínečná láska, nevěra, nemoc, smrt, samota, strach, nejistota, nízké sebevědomí, křivdy, pokřivené, manipulující vztahy…

A abych někam schovala svoji vyděšenou holčičku a uchránila ji před okolním nebezpečím a zajistila jí ohleduplné zacházení a pozornost, pořídila jsem si opravdu nepropustný tvrdý krunýř – revmatické onemocnění – Bechtěrevovu chorobu.

Když jsem našla svého partnera, vše se zdálo najednou lehčí, radostnější a možné. Čekala nás skvělá budoucnost. Otěhotněla jsem, byla svatba. Přijali jsme nové role. Stali se z nás manželé a rodiče. A to nás zlomilo. Nevěděli jsme si s tím rady. Vše se začalo hroutit.

A cestou, kdy jsem hledala řešení, protože batoh byl čím dál těžší a nemoc stále bolestnější a omezující, rodinné vztahy se hroutily a vše kolem se bortilo, jsem na to konečně přišla: Měnit druhé a okolí nejde, je to vyčerpávající a k ničemu.

Jediné, co má smysl, je ZAČÍT U SEBE:

 •  Najít svoje svazující zápisy v hlavě a vyměnit je za funkční.
 •  Pochopit svoje souvislosti a složit si konečně to svoje puzzle.
 •  Odpustit sobě i druhým a přestat být obětí minulých křivd a ublížení.
 •  Propojit se se svým tělem a získat v něm skvělé zrcadlo a parťáka.
 •  Napojit se na sebe sama a žít svůj vysněný život.

A nejlepší na tom je, že to není pohádka na dobrou noc, ale žeTO SKUTEČNĚ JDE! Jediní, kdo to mohou bojkotovat, jsme my, a když to víme, je jen na nás, zda s tím něco uděláme.

Pojďte do toho! Pojďte žít svůj život! S radostí a v bezpečí vás vším provedu.

Chcete se o něčem poradit?

Získaná praxe

 • 10 let praxe ve zdravotnictví jako lékař rehabilitační a fyzikální medicíny
 • 10 let praxe se seniory, problematika stárnutí, smrti
 • 8 let praxe rodičovské
 • 18 let trvající vztah s partnerem
 • Řešení krizových situací ve vztazích
 • 20 let zkušeností v oblasti osobního rozvoje
 • Osobní zkušenost s problematikou psychosomatiky
 • Zkušenost s depresí, psychickým zhroucením u blízkého člověka
 • Odpouštění a vypořádávání se s minulostí

Místo a cena konzultace

Místo osobní konzultace: Brno
Po Skypu a telefonu možno odkudkoliv
Konzultační jazyky: čeština
Konzultační cena: 1 000 Kč/hodina

Co je důležité vědět

Pro efektivní práci se koučinky provádějí vždy v délce 2 hodin. Toto časování se ukazuje po 10 letech práce s lidmi jako nejpřínosnější pro osobní přeměnu i jako nejefektivnější využití vašich peněz. Intervaly mezi sezeními si domluvíte individuálně s koučem. 

 

MÁTE ZÁJEM O ŘEŠENÍ VAŠEHO PROBLÉMU?

Mám zájem řešit můj problém

Vaše data jsou u nás v bezpečí. Údaje vyplněné v objednávce zpracováváme podle podmínek zpracovávání osobních údajů.

Reference mých klientů

Po dobu našeho sezení jsem se cítila moc příjemně a nad mé očekávání rychle jsem dokázala mluvit o svých pocitech a trápeních. Rozhovor byl přirozený a přátelský. Bezprostředně po našem setkání jsem měla skvělý pocit, že jsem se vydala na smysluplnou cestu a obrátila se na správného člověka. Na číselné stupnici bych jej zhodnotila na 10.

Gábina

Po včerejší konzultaci, která předčila moje očekávání hlavně ve vašem přístupu, dále průběh, který byl nenásilný, příjemný a nebyl pro mě problém otevřeně hovořit o svých problémech. Metoda je pro mě zajímavá a mám chuť se jí věnovat dál a především sama sobě.
Hodnotím: 10

Andrea

Moc příjemné povídání a užitečně strávený čas s prací sama na sobě. Sice jsem odcházela vyčerpaná, ale spokojená, že jsem udělala zase krůček dopředu. Velmi se mi líbilo, že jste připojila i svou vlastní osobní zkušenost ????

Lucie

Setkání s Katkou bylo velmi příjemné. Od prvního okamžiku jsem věděla, že jsem na správném místě. Metoda číslováni mi ukázala úplně jiný pohled na věc, konečně jsem se naučila říkat ne a nenutit se do věcí, do kterých se mi nechce. Pokud se někdo rozhodujete, zda vyzkoušet koučink s Katkou, rozhodně neváhejte. Budete spokojeni.

Alena

Cítím ten přístup pro sebe jako číslo 8 (10 zatím neumím :-)). I náš včerejší koučing. Jste velmi milá, zároveň je cítit, že to, o čem mluvíte jste si prožila i asi ještě částečně někdy prožíváte a to je pro mě důležité. Líbilo se mi, že jste mě do budoucna do ničeho nenutila nebo nepřesvědčovala, že jste mě vedla, ať si sama odcítím, jak to ke mně rezonuje. A co bylo pro mě úplně nejlepší byly ty pocity při představách, kdy jsme si otáčely moje představy o sobě, a kdy jsem mohla cítit, že je můžu cítit jinak, pozitivněji. Normálně na sebe hodně tlačívám, a když chci něco měnit, dám si to jako obrovský cíl, kterého nemůžu dosáhnout. Víc jsem včera pochopila proč a že to ani nejde. A tak cítím naději, že bych mohla po krůčkách dojít ke svým cílům, ale s respektem k tomu, co mi zrovna jde nebo nejde. To byly pro mě skvělé pocity, které jsem už dlouho nezažila. Vlastně takové pocity malých úspěchů.
Díky a hezké dny Vám přeji!

Šárka

Jsem moc vděčná, že jsem Katku poznala, pomohla mi na cestě k sobě. Díky času, který jsme spolu strávily, jsem si uvědomila, že na prvním místě v mém životě jsem já (a opravdu si už nemyslím, že je to sobecké), poslouchám svůj vnitřní hlas a utvářím si svůj život podle sebe. Primárně jsme spolu řešily oblast nefunkčního partnerství, a přestože s partnerem již nejsem, tak se můj nový postoj k životu začal projevovat pozitivně i v dalších oblastech jako práce, přátelství, rodina. Katko, ještě jednou za vše moc děkuji.

Veronika

Přiznám se, že na první setkání s paní Kateřinou jsem šel trochu s despektem, neboť jsem prošel a prožil mnohé terapie , které neměly vůbec žádný efekt a tak jsem jen s hrůzou sledoval své zhoršující se duševní a tělesné zdraví a pomalu se propadal do beznaděje. Tak jsem si řekl, že to zkusím a uvidím, protože již mám jakési zkušenosti s různými terapeuty a dokáži vycítit, jestli mi ten člověk může pomoci, nebo ne. Musím upřímně sdělit, že již po prvním setkání jsem byl příjemně překvapen, protože paní Kateřina je člověk na svém místě, je velmi opravdová a milá a HLAVNĚ, dokáže se vcítit do mé situace, do toho, co prožívám já, neboť to samé někdy prožívala (nebo možná i občas prožívá), ona. Takže se velmi těším na další setkání a snad poprvé v životě cítím, že ta terapie je uzdravující. Po malých krůčcích, ale přece.

Jarda

I když jsem se snažila očekávání nemít, zpětně si uvědomuju, že jsem je měla. A ta se naplnila, dokonce si myslím, že to bylo lepší, než jsem čekala. Včera jsem ležela na posteli, cítila se na 10 a přitom se nic zásadního od pondělního večera, kdy jsem se cítila na 5, nezměnilo 🙂 a přitom změnilo. Moc děkuju. Jsem ráda, že vím, na koho se můžu obrátit, když budu potřebovat zase trošku „nakopnout a nasměrovat“. Přeju Vám hodně spokojených klientů a krásné léto.

Marie