Ing. Klára Paulová

Praha, Kutná Hora a Chrudim

Praxe: 12 let

 

S čím vám ráda pomůžu:

 • Sebevědomí a sebeláska
 • Partnerská krize a bolestivý rozchod
 • Workoholismus a syndrom vyhoření
 • Výchovné problémy s dětmi
 • Manipulace od nejbližších

Vzkaz pro vás

Je báječné, že jste tady! Zřejmě si právě uvědomujete, že potřebujete ve Vašem životě něco změnit, vyřešit, chcete být šťastní, anebo jste jen zvědaví, co vlastně koučink je. Ve skutečnosti je úplně jedno, jak jste se sem k nám dostali, ale je jisté, že to má nějaký důvod. Nic se nám v životě neděje jen tak. Všechno, co v životě prožíváme, nás totiž buď posouvá, nebo brzdí. Pokud máte i Vy pocit, že teď právě „brzdíte“, ale chcete se konečně posunout, jsem tu pro Vás. Nebojte se říct si o pomoc, nemusíte v tom být sami. Nebudu vás hodnotit, soudit, říkat vám, co máte dělat, ale budu s vámi a pomohu vám se posunout. Společně najdeme vaši šťastnou cestu. Nemusíte se ničeho bát, zvládnete to!

Můj příběh

Zdá se vám, že ať děláte všechno, co se dá, necítíte se šťastní? Stále vám něco chybí? Snažíte se, pracujete na sobě, pomáháte druhým, a pořád máte pocit, že to nikdo nevidí? Vaše děti mají problémy, přestože pro ně děláte všechno? Všude vidíte jen samé starosti a problémy, nic se vám nedaří, jak si přejete? Trpíte psychosomatickými poruchami? Ztrácíte chuť do života?

Právě vám dokážu pomoci najít vaše štěstí. Věřte, že stačí na sobě pracovat pár minut denně a celý svět se kolem vás může změnit a vy budete konečně šťastní. Všechny změny se ve vašem životě začnou dít tak rychle, že budete až překvapeni. A pokud si přejete, aby se svět kolem změnil, musíte začít u sebe.

A proč vím, že to opravdu funguje?

I já jsem musela začít nejprve u sebe. Ani moje životní cesta nebyla vůbec jednoduchá a ztrácela jsem naději, že i já budu jednou šťastná.

Byla jsem úspěšná v pracovní oblasti, které se věnuji 17 let, ale přesto jsem se necítila šťastná. Dlouholeté partnerství procházelo krizí, trpěla jsem psychosomatickými problémy, rodiče, partner i okolí na mě hledali jen chyby. Sebe jako ženy jsem si nevážila. Nic nebylo dobře. Snažila jsem se ze všech sil zavděčit všem kolem sebe, být pro ně důležitá, abych si zasloužila alespoň trochu pozornosti a lásky. Žila jsem stále ve strachu, že zůstanu sama a nikdo mě nebude mít rád. Vůbec jsem nechápala, co dělám špatně a proč já musím prožívat tolik bolesti, když druzí nemusí.

Cítila jsem, že se stále víc a víc propadám ke dnu. Jediné, co jsem v té době dokázala vnímat, byla láska k mým dvěma dětem. Můj život neměl pro mě smysl, žila jsem jen pro ně. Mé děti mi však před očima chřadly, byly smutné, ukřičené, nervózní, hádaly se. Až to mi otevřelo oči.

Začala jsem hledat cestu z toho všeho ven a přála jsem si ze svých dětí udělat šťastné děti. Narazila jsem tehdy na knihu Negramotný rodič a najednou jsem pochopila. Začít musím u sebe. Okamžitě jsem na sobě s pomocí kouče začala pracovat. A světe div se, již po měsíci jsem cítila úlevu. Začala jsem se smát a se mnou i partner a děti. Bylo to neuvěřitelné. Pracovala jsem na sobě dál a našla jsem skutečnou radost ze života a se mnou i moji blízcí.

Uvědomila jsem si, že to, co jsem prožila já, prožívá i spousta dalších lidí kolem. Zjistila jsem, jak je důležité mít vedle sebe někoho, kdo vám pomůže najít sebe sama, pochopí vás a naučí vás, jak to můžete sami změnit. Proto jsem se rozhodla být koučem a pomoci druhým najít jejich štěstí.

Nyní díky svým klientům prožívám úplně pohádkové příběhy. Klienti často přicházejí smutní, vyčerpaní životem, a po několika měsících se mění ve šťastné, sebevědomé lidi, plni energie.

Děkuji všem svým klientům, že s nimi toto hledání štěstí mohu sdílet. A těším se na další z vás, kteří se rozhodnete najít své štěstí s mou pomocí.

Nemusíte mít z ničeho strach, to zvládnete a brzy najdete vše, co vám nyní chybí. Budu s vámi a na nic už nebudete sami. Pomohu vám to zvládnout. Budu vám naslouchat a věnovat se vám. Budu vaším parťákem na cestě k vašemu vysněnému životu.

Neztrácejte naději, umím vám s tím pomoci.

Chcete se o něčem poradit?

Získaná praxe:

 • 17 let zkušeností s užitím psychologie v oblasti reklamy a marketingu
 • 12 let zkušeností v oblasti osobního a profesního rozvoje, vedení a motivace týmů
 • 8 let zkušeností v oblasti soukromého podnikání
 • 17 let v partnerském vztahu
 • 9 let rodičovské praxe (dcera 9 let a syn 6 let)
 • Najít svoji vlastní hodnotu a naučit se sebelásce
 • Řešení partnerských a vztahových krizí
 • Osobní zkušenost s řešením psychosomatických potíží
 • Přenést se přes minulost a odpustit bolestivé křivdy

Místo a cena konzultace

Místo osobní konzultace: Praha, Kutná Hora a Chrudim
Po Skypu a telefonu možno odkudkoliv
Konzultační jazyky: čeština
Konzultační cena: 1 500 Kč/hodina

Co je důležité vědět
Pro efektivní práci se koučinky provádějí vždy v délce 2 hodin. Toto časování se ukazuje po 10 letech práce s lidmi jako nejpřínosnější pro osobní přeměnu i jako nejefektivnější využití vašich peněz. Intervaly mezi sezeními si domluvíte individuálně s koučem.

MÁTE ZÁJEM O ŘEŠENÍ VAŠEHO PROBLÉMU?

Mám zájem řešit můj problém

Vaše data jsou u nás v bezpečí. Údaje vyplněné v objednávce zpracováváme podle podmínek zpracovávání osobních údajů.

Reference mých klientů

Hned jsem k vám našla důvěru, protože jsem cítila,že jsem v těch správných rukou. Na koučink s vámi jsem se těšila. Dokázala jste mne i na zdánlivě nevýznamných životních situací dovést do meho způsobu myšlení, svými trefnými otázkami mi ho pomoci stále více odhalovat. Mohla jsem vyjít jakoby ze sebe a vidět sebe sama jinak a začít se více napojovat na sebe sama. Musela jsem obdivovat vaše umění vcítění do mne,do mého myšlení. Též jsem viděla váš opravdový zájem o mne. Pamatovala jste si i maličkosti, které se mne týkaly, klidně jste překročila čas mne vyhrazený. Děkuji vám,že jste mne dokázala vyvést z hloubky mých velkych negací,velmi jste mne podpořila a shrnutě řečeno jste mi pomohla (nebo spis dovedla k presvedceni)dovolit si být sama v sobě šťastná. A to je přeci velký kus odborné péče! A samozřejmě jste mi velmi pomohla najít si práci!!! Přemýšlím,ale nic negativního mne nenapadá,i když bych vám to už jistě uměla napsat????. Ale myslím, že vy sama víte, když svoji práci děláte s chutí a láskou,tak ji děláte moc dobře.

Marie, Kutná Hora

Kláru jsem si vybrala jako koučku podle popisu na webu a podle intuice, a byla to správná volba. Klára je velmi příjemná a během krátkého času se díky ní dostanete k příčinám vašich problémů. Pracovala jsem s Klárou 3/4 roku a bude-li potřeba, ráda se na ni zase obrátím.

Karolína, Plzeň

Dobrý den, Kláro, chtěla bych Vám ještě jednou moc poděkovat! U nás doma je vše teď tak krásné, pohodové, radostné, vše je tak, já jsem si přála a chtěla! To je neuvěřitelné 🙂 rodina partnera tu byla a jeho syn, on spěchá domů, jsme šťastní …. je to zázrak, kouzlo … 🙂 Je úplně jak vyměněný a je to nádherné a kouzelné. 

Veronika, Brno

Proč právě já? Do této chvíle úspěšný podnikatel, v osobním životě splněná všechna přání. Záliby, koníčky, které jsem si vybral, staly se výplní mého volného času. Při pohledu zvenku, nebylo NIC, co by mi chybělo. Všechno jednou končí, přijde změna, ano a změna přišla. Vztah je u konce, nekomunikujeme napřímo, máme prostředníky. Partnerka utíká ze vztahu, já NIC nechápu, jsem překvapený. Práce, stejně jako koníčky, mě přestává uspokojovat. Hledám. Co?  Proč? Koho to vlastně hledám? Hledám sám sebe. Kde mám začít? Začít mohu jen u sebe……

Proč právě Klára? Pro mě z počátku fyzická podoba s partnerkou, má taky dvě děti v podobném věku. To půjde hladce. Ta mě určitě pochopí. Ta mě zajisté podpoří. Vždyť je to jasné, já přece chybu neudělal, jsem dokonalý, jsem bez chyby. Tak PROČ se mi stala tak veliká NESPRAVEDLNOST? Klára se nespokojí s odpovědí „NEVÍM“. Klára se nebojí zeptat na téma, které jsem si ukryl hluboko před ní, před světem, před sebou samotným. Klára pozná každý můj úhybný manévr. Kláru v otázkách nezastaví můj pláč? Klára je nekompromisní jako řez skalpelem operatéra. Ale jak jinak pomoci od zhoubného nádoru? Nádoru, který mě užírá zevnitř.  Nemám na výběr. Nádor musí být odstraněn, pokud nechci podlehnout, pokud se nevzdám, pokud nezačnu utíkat. Vlastnímu nádoru přece neuteču, vždyť je jen MŮJ…… mám ho stále při sobě.

Proč právě ty? Nikdo jiný nezná tvůj život lépe, než ty sám/sama. Nikdo jiný nezná odpovědi na tvé otázky, než ty sám/sama. Nikdo jiný ti tvoji současnou situaci nezavinil, než ty sám/sama. Nikdo jiný ti nepomůže víc, než ty sám/sama. Nepřijde jiný čas, než právě teď.

Bojíš se? Bojíš se neznámého? Bojíš se sebe? To je normální. Každý se bojí, ale nejméně ten, který si to umí přiznat. I já se bojím, ale nemám strach z operace mého nádoru. Spadl jsem hluboko před prvním setkáním s Klárou, dokonce jsem spadl ještě hlouběji po následujících setkáních s Klárou. Můj nádor se brání. Nedá mi nic zadarmo. Začala moje vlastní operace. Můj strach, můj nádor jsme společně s Klárou začali odstraňovat. Komunikovat. Společně hledat odpovědi na otázky, před kterými už neutíkám. Nemohu současně ležet na operačním sále a utíkat. Mám volbu. Zvolil jsem si operaci strachu, svého nádoru. Čas a nalezené odpovědi všechny mé jizvy po operaci hojí a dnes, po více jak roce, se mi vrací mnohem větší chuť do života a umění radovat se z něj.

Kdy jindy než teď, kdo jiný než já?

Jirka, Kolín

Dobrý den .. docházím na koučink pár měsíců a vím, že mě jako osobu, která je v každodenním stresu a pressu to obrovským skokem posunulo. Vybral jsem úžasnou koučku ing. Paulovou, která je mojí spřízněnou duší a dokonale mě dokáže v těžkých chvílích motivovat a nasměrovat tím správným směrem. Moje životní situace byla na začátku „neřešitelná“ a dosti bolestivá. Řešil jsem osobní problémy a v návaznosti na ně, přišly i profesní problémy a nešlo to zastavit. Nyní pro pravidelných návštěvách a vlastní práci se všem věcem, které jsem prožil a stále prožívám už jen směji. Jsem neskutečně vděčný za tuto osobu ,lektorku a úžasnou ženu (ing. Paulovou), která stojí po mém boku . Otevřela mi očí a sundala z nich klapky. Zjistil jsem, že život je moc krásný na to abychom se utápěli v něčem, co bylo a je jen životní zkouškou. Největší chybou člověka je chyby nedělat. Kdyby to tak nebylo, nedošel bych tam kde jsem, nepoznal lidi, které jsem poznal, neuvědomil si věci, které jsem si uvědomit měl a hlavně jsem našel sám sebe a zjistil jsem, kde jsou moje priority a moje hodnota. Změnil jsem sebe a ostatní už je v naprosté návaznosti.

Mockrát děkuji za obrovský posun !!!

Lukáš, Chrudim

Dobrý den Kláro, už Vám píšu poněkolikáté, tak snad to dneska dopíšu! Takže se nám narodila Lucinka. A je moc hodná! Je to sice fičák, ale i tak se cítím mnohem líp, než když jsem k Vám přišla! S partnerem se to pořád tak nějak vyvíjí, ale rozhodně tím správným směrem, včera mi dokonce řekl, že se asi znovu zamiloval! A velký pokrok vidím i ve vztahu s mamkou, když jsem ještě byla těhotná, tak jsme měly asi největší výměnu názorů, co si pamatuju, asi jsem se jí přestala bát a řekla jsem ji všechno tak, jak jsem cítila, v tu chvíli to sice bylo strašný, ale asi jsem jí řekla, co jsem potřebovala a něco se ve mně uvolnilo. Teď dokonce můžu říct, že ji mám ráda!! Cítím to tak… 

Kláro, chtěla jsem Vám ještě jednou moc poděkovat, je to z velký části Vaše zásluha..

Katka, Chrudim

„Když chodíte k psychiatrovi, psychologovi, říká se, že se musíte zamilovat…..že musíte cítit to souznění, abyste se dokázali otevřít a hovořit i o těch pro vás nejotřesnějších věcech…..s koučem je to obdobné……a já se "zamilovala." Tak, jak se může žák zamilovat do svého učitele….protože Klára tím učitelem je. Mnohému vás naučí, rozdává úkoly, kontroluje jejich splnění (věřte, že opravdu pozná, kdy plníte a kdy ne) 🙂 pochválí za úspěchy, pokárá za omyly….úmyslně píšu za omyly, protože chyby tu nejsou. Každá věc, kterou uděláte se prostě má v daný čas a daným způsobem stát, ona vás jen upozorní na to, že příště by to šlo udělat jinak…. Je to už rok, co jako "žák" docházím ke své "učitelce" a bylo to rok nesmírně obohacující, který ze mě postupnými krůčky dělá jiného člověka….někoho, kdo se začíná mít rád, kdo se dokáže na životní karamboly dívat s odstupem, kdo nachází svou cenu….to všechno jsi mě Kláro naučila, a za to ti patří mé veliké DÍKY…..“

Tereza, Praha

Na jedné konferenci jsem slyšela, že správný kouč se pozná podle toho, že dává správné otázky. A to Klára rozhodně dává! Přímé, s jemným smyslem pro humorem, podáváné tak, aby se nad sebou člověk opravdu zamyslel 🙂 Prokoukla mě hned při našem prvním setkání. Její upřímnost mě zasáhla tak, že jsem měla potřebu začít se sebou něco opravdu dělat. Každé sezení s ní jsem si vždycky užila. Všechno se mi začalo propojovat, spojovat, začala jsem chápat sebe samu a své okolí. Je to tak jednoduché, až se tomu nechce věrit. A s Klárou to šlo opravdu jako po másle 🙂

Takže Klárko, ještě jednou moc děkuji, že vás mám, jsem vám vděčná… opravdu! 

Hana, Praha

Lucku jsem poprosila o pomoc v době, kdy jsem měla pocit, že mi můj život snad vůbec nepatří. Po rozvodu mi emoce lítaly nahoru dolů, soustavně jsem se přepracovávala, nic na světě mě nebavilo a nic mi nedávalo smysl. Pokoušely se o mě nepěkné deprese a nevěděla jsem si se sebou rady ani já, ani můj nový báječný partner. Lucka mi doporučila, abych se obrátila na její koučku Kláru, což se ukázalo jako ten nejlepší nápad. 🙂 Klára mi pomohla pochopit, kde je vůbec moje místo na světě. Během našich setkávání jsem rozluštila spoustu svých nevědomých reakcí, a hlavně jsem se naučila brát situace do vlastních rukou. Začala jsem chápat, že mám tu moc ovlivnit, jak se bude moje situace vyvíjet. Že nemusím jen podléhat emocím a cítit se u toho blbě. Že stačí rozklíčovat, proč se cítím tak, jak se cítím, a příště prostě vědomě zareagovat jinak.

Bude to pomalu rok od našeho prvního setkání, takže je na čase zrekapitulovat, co se v mém životě změnilo:

 • Znovu zažívám radost ze života, umím se těšít a radovat i z maličkostí.
 • Cítím se mnohem sebejistěji a sebevědoměji.
 • Můj partnerský vztah je vyrovnanější a harmoničtější. Z vyčerpané psychické trosky jsem se změnila v pohodovou a usměvavou partnerku.
 • Znovu dělám věci, které mě baví. Zase mám čas na svoje koníčky a na tvoření.
 • V pracovním životě jsem se naučila uvolnit otěže a delegovat. Moje práce mi zase dává smysl a přináší radost.
 • Celkově se cítím fakt dobře. 🙂 To zní možná úplně banálně, ale já jsem ten pocit snad dva roky vůbec nezažila.

Určitě bych přišla ještě na spoustu dalších věcí, ale i tak myslím, že je to za necelý rok naprosto luxusní bilance.

Díky Lucce i Kláře za tuhle fantasticky přínosnou práci. Já tedy rozhodně nekončím a těším se na svoje další kroky a pokroky. 🙂

Lucie, Praha