MENU
Lucie Konigova detail 31052017

Mgr. Lucie Königová – kouč Master

Autorka knihy: (NE)GRAMOTNÝ RODIČ – Jak neselhat jako rodič
Jednatelka společnosti Lucie Konigova s.r.o.
Osobní kouč, lektor a business mentor
Konzultant a poradce
 pro rozvoj potenciálu

Mediátor a facilitátor partnerských a rodinných řešení
14 let manažerských
zkušeností v nadnárodní korporaci

Změna v našem životě začíná nejdřív změnou v každém z nás. Začít tedy musí každý nejdřív u sebe. 

Pokud se vám v životě děje cokoliv co nechcete a nevyhovuje vám, tak jen narážíte na vaše vnitřní vzorce, které máte ve svém podvědomí. Většina z nich se nám do našeho podvědomí zapsala v období dětství. V čem jsme jako děti vyrůstali, formovalo naši osobnost a vnímání světa.

Dětství zásadně nastavuje každého člověka na celý jeho život.

Jako děti jsme se nejvíc učili z toho, co jsme viděli a vnímali od našich primárních autorit. Především od rodičů. Učili jsme se jak pěstovat vztah k sobě, jak funguje partnerství, jak budovat vztah mezi blízkými a jak si vůbec vést v dalších vztazích v životě. Také jsme se od primárních autorit učili vztah k penězům a vnímání vlastní hodnoty. Podle toho, jak naši rodiče přistupovali k práci a vydělávání peněz jsme do sebe doslova nasáli vzorce chování pro naše fungování v profesní a finanční oblasti. Naučili jsme se to všechno od rodičů vůbec správně? Máme ve svém podvědomí programy, které nás vedou do životních úspěchů nebo spíš životních selhávání? Daří se vám ve všech hlavních oblastech života? V práci, financích, vztazích a ve zdraví?

Do podvědomí se v dětství zapisují všechny prožitky.

Vaše prožitky se vám v životě podobně opakují dál.  Nepochopení, křivdy, nespravedlnost, odmítání, obavy, odstrkování, strachy, nejistoty apod. Naštěstí se dá vnitřní nastavení a zápisy z podvědomí vytahat a opravit. Změnit co nefunguje a nevede k životní prosperitě a začít jinak. Ukáži vám jak. Celou cestu jsem si sama za posledních 20 let prošlápla. Tak můžete jít snadněji a rychleji.

Pokud v sobě nezměníte vaše vnitřní zápisy, tak se vám v životě nic zásadního ani změnit nemůže. Budete se stále cyklit a narážet v různých situacích opět jen na sebe. Ve vztazích, v práci, která vás třeba vůbec nebaví. Budete bloudit a hledat vztah k sobě, i když si budete moc přát cítil sebelásku. Ale pokud vaše podvědomí není na ní nastavené, tak vás bude k sebelásce blokovat. Můžete vnímat vnitřní rozpor: Kdo se má rád, je sebestředný. Když budu myslet na sebe jsem sobec. Sebeláska je špatná. Apod.

Přestaňte vinit okolí a začněte nejdřív u sebe.

Okolí nemůže za nic, co prožíváte. Jenom vám případně zrcadlí vaše vnitřní nastavení. Pokud  prožíváte nepochopení, křivdy, pocity neschopnosti, selhávání nebo nespravedlnosti, tak jen narážíte na vaše vnitřní vzorce, které mohou být např: Mohu být nepochopen(a). Druhý mi nerozumí. Nikdo mi nepomůže. Vše je na mě. Nic mi nevychází. Jsem k ničemu. Vše, co bolestně emočně prožíváte, je však jen podobnost situací, které jste již v minulosti prožívali, zapsaly se do podvědomí a nyní se vám jen dokola opakují. Naštěstí je cesta, jak se těchto zápisů zbavit. Sama jsem tuto cestu úspěšně prošla a ráda vám pomohu ji také zvládnout.

Okolí nezměním, ale změnou sebe se začne měnit mé okolí.

Vždycky jsem nadšeně pomáhala, spolupracovala a sdílela s lidmi, kteří měli touhu na sobě pracovat. Rozvíjet se. Nezůstávat jako oběti v nespokojenosti. Sama jsem odjakživa hledala různé cesty a způsoby, jak se v životě cítit šťastně. Rozvíjet svůj osobní, profesní a celkově životní potenciál. Být v souladu se sebou a svým okolím.

Stala jsem se samostatnou a nezávislou ve všech oblastech života. V v partnerství, v profesi i v oblasti financí.

Zvládla jsem se osamostatnit. Začít podnikat a vydat se svojí cestou. Našla jsem odvahu a odešla po 16 letech ze zaměstnaneckého poměru a postavila se na vlastní, podnikatelské nohy. Podařilo se mi najít si svůj profesní talent a z profesní křižovatky se vydat směrem, který mi dává skutečný smysl. Osamostatnit se, začít podnikat.  Být pánem svého času. Pracovat odkudkoliv. Cestovat. Dále se rozvíjet, učit a pracovat na věcech a projektech, které mi dávají smysl. Být plně svá a kreativní a můj potenciál přispívat tak i dalším lidem.

Podařilo se mi ukončit po 18 letech nefunkční manželství a postavit se na vlastní nohy.

Vytvořit mým dětem, 19leté dceři Belindě a 16letému synovi Oliverovi, nový a láskyplný domov, kde vidí funkční a skutečně rovnocenné partnerství. Vybudovala jsem místo harmonie, komunikace a spolupráce. Děti mě vidí v kvalitním partnerství, plné komunikace a spolupráce.  Vytvořila jsem s dětmi a partnerem novou rodinu, kde se společně pěstují vztahy a pečuje se o láskyplné rodinné hnízdo.

Našla jsem zpátky cestu k sobě, ze které jsem se rolí mámy a nekompatibilním partnerství odklonila.

Dokázala jsem v dospělosti najíst svůj vnitřní talent, vystudovat vysokou školu a získat titul Mgr. v oboru Andragogika – vzdělávání dospělých. Naučila jsem se pracovat s financemi a být finančně nezávislá na partnerovi a zajistit dětem kvalitní zázemí. Rozjela jsem vlastní projekt (Ne)Gramotný rodič. Založila jsem firmu. Napsala jsem knihu (Ne)Gramotný rodič – Jak neselhat jako rodič. Zvládla jsem nadváhu a vyléčit si atopický ekzém, který byl jenom následkem mého dlouholetého sebepotlačování. Našla jsem sebe sama a svoji hodnotu ženy. Vydala jsem se svojí pravou životní cestou.

Hledáte sebe a svoji životní cestu? Máte strach ze změny? Nevíte jak dál? Neumíte si pomoci? Ráda vám pomohu.

Rozhodla jsem se všechny svoje zkušenosti, poznatky, pokusy i omyly předávat intenzivně dál. Motivovat, inspirovat a podporovat další na cestě k životním změnám a zvládáním životních křižovatek.

Pomáhám zvládnout osobní, životní, partnerské, profesní a další křižovatky.

V životě jsem nastudovala mnoho motivačních knih, metoda, směrů a absolvovala řadu seminářů. Efekt však býval i jen dočasný. Metody a způsoby práce sama se sebou na mě byly často příliš abstraktní. Neuchopitelné a účinek jen krátkodobý. Pozitivní myšlení časem vyprchávalo. Neudrželo se. Vnímala jsem, že funkční metoda pro mě určitě existuje, ale musím ji najít.

Cítila jsem, že je potřeba v sobě něco konkrétního změnit. Přímo přenastavit a opravit. Jinak se ve svém životě nemohu dlouhodobě nikam posunout. Že to je jen o mně, co se kolem mě děje. Že nejde opravovat okolí, ale že musím začít u sebe.

Metody rozvoje potenciálu člověka mi konečně ukázaly funkční cestu, jak mít v životě vše po čem toužím.

Naučila mě, jak se vymotat z kruhu. Nastavila mi zrcadlo. Dala mi řešení. Díky ní jsem pochopila souvislosti. Co se mi v životě děje a proč. Ukázala mi i jednoduchý systém, jak své vnitřní nastavení opravit a jak na sobě efektivně pracovat. Dala mi nástroje, jak svůj život převzít do svých rukou. Ráda vás to vše naučím a předám.

Již 10 let denně pracuji úspěšně s klienty metodami rozvoje potenciálu.

Výsledky jsou neuvěřitelné a změny trvalé. Pomohla jsem již stovkám lidí nastartovat novou etapu. Ozývají se mi i po letech a sdílí svoje další úspěchy, které kdysi byly jen vnitřní touhou.

V oblasti osobního rozvoje mě zásadně posunula i role mámy. Probudila ve mně a plně aktivovala více citu, empatie a pochopení druhých. Ukázala mi detailně souvislosti mezi tím, co se děje v dětství a odráží následně v dospělosti. Denně se mi z křesla kouče toto poznání jen potvrzuje. Řeším převážně následky emočních prožitků z dětství.

Je zřejmé, že pokud se sebou dospělí nic neudělají, přenáší svoji negramotnost dál na další generaci. Rozhodla jsem se šířit osvětu, prevenci a vzdělávat dospělé také prostřednictvím mého projektu: (Ne)Gramotný rodič. Jde o soubor přednášek v Čechách i na Slovensku, DVD a knihy. Jsem autorkou knihy, (Ne)Gramotný rodič – Jak neselhat jako rodič. Chci pomoci vzdělávat dospělé, šířit mé získané poznatky a zkušenost za posledních 20 let, aby se zamezilo předávání negativních vzorců chování a myšlení na další generaci.

Začít musí každý nejdřív u sebe. Děti jen zrcadlí dospělé.

Profesně mně také dlouholetá práce v korporátním prostředí a manažerské pozice přestaly přinášet vnitřní uspokojení. Cítila jsem silnou touhu po změně. Potřebu začít naplno realizovat své vnitřní poslání. Věnovat se vzdělávání, rozvoji a péči o dospělé.

Vystudovala jsem vysokou školu, obor Andragogika – vzdělávání, péče a rozvoj dospělých. Životní cesta mě dovedla k profesi kouče, poradce, lektora, mentora a vzdělavatele dospělých. Průvodce přes životní křižovatky.

Je úžasné dělat, co má smysl nejen pro mě, ale i pro druhé. Pomáhám měnit životy. Zvládnout mezníky. Opravit si vnitřní nastavení. Najít cestu k sobě. Klienti mi pod rukama přímo rozkvétají.

Jsem šťastná, že moje práce dává smysl nejen mně, ale i ostatním. Těším se na další osobní setkání.

Oblasti mého působení 

 • V mé denní praxi životního kouče se zabývám problémy ze všech oblastí života.
 • Vedu své klienty na cestě z depresí a osobního i profesního vyhoření.
 • Pomáhám v oblasti nalezení osobní jedinečnosti a při ztrátě sebevědomí.
 • Spolupracuji s dvojicemi, při partnerské mediaci – řešení partnerských sporů a krizí.
 • Pomáhám v rodinných problémech a v komunikaci s dětmi, jako rodinný mentor.
 • Pomáhám lidem na životních křižovatkách při rozchodu, rozvodu, syndromu opuštěného hnízda nebo při hledání životního partnera
 • Poskytuji konzultace při náročných rodičovských problémech a nezvládání výchovy a svoji roli jako rodiče
 • Pomáhám při hledání profesního talentu a jeho uplatnění.
 • Pomáhám lidem zvládnout své životní křižovatky: krize středního věku/ rozchodová či rozvodová krize, případně profesní křižovatky
 • Koučink při hledání kompatibilního životního partnera
 • Koučink v oblasti zvládání partnerských krizí, nevěry, žárlivosti
 • Pomoc v oblasti životní nerovnováhy, work-life balance
 • Business koučink v oblasti sebeprojevu, sebeprosazení a zvyšování výkonu
 • Business mentor = pomoc v nastartování a rozvoji vlastního business a podnikání
 • Koučink v oblasti hubnutí a nastavení zdravého životního stylu
 • Koučink při zvládání prokrastinace
 • Vedu školení a supervize koučům
 • Veřejně přednáším
 • Publikuji a spolupracuji s médii

Praxe

 • 20 let zkušeností v oblasti profesního a osobního růstu
 • 17 let rodičovské praxe, autorka projektu (Ne)Gramotný rodič
 • 14 let manažerských zkušeností v nadnárodní korporaci
 • VŠ obor andragogika = profesionální kouč, lektor a mentor dospělých
 • 6 let praxe v oblasti podnikání a stavění svého vlastního businessu
 • Certifikovaný Kouč – Master, metody Aleše Kaliny, Emoční rovnice
 • 7 let denní praxe pomocí metody Aleše Kaliny, Emoční rovnice
 • Jsem autorkou projektu (Ne)Gramotný rodič – jak neselhat jako rodič
 • Jsem autorkou DVD a knihy, (Ne)Gramotný rodič – Jak neselhat jako rodič
 • Vedu úspěšné veřejné přednášky (Ne)Gramotný rodič – v Čechách i na Slovensku

Konzultace a osobní koučink

Místo osobní konzultace: Praha 4 – Braník, Ohnivcova 7
Skype, telefonické (hovor platí klient)
Konzultační jazyky: čeština
Konzultační cena: 3000 Kč/hodina (120 EUR/hodina)

 

Máte zájem o konzultaci? Napište mi.

Reference mých klientů

Tomáš

Dobrý den, Lucko,posílám myšlenky, které mě problěhly hlavou těsně po odchodu z naší schůzky: jsem štastný, spokojený, měl jsem opravdu velmi dobrý pocit když jsem odcházel. Musím říct, že jsem byl opravdu překvapen „co jste ze mě dostala“ 🙂
Těším se na další setkání.

Eva

Luci, já jsem tak šťastná, ze Vás mám! Klesám na kolena a Vy mi pomůžete vstát. Uvadám a vy mě zalijete. Jste k nezaplacení! 🙂 Moc dekuji a těším se na další setkání!

Vlaďka

Milá Lucie, chtěla bych ti moc poděkovat za tvůj výborný koučink. Déle jak tři měsíce jsem se každý týden těšila na naše sezení. Těšila jsem se na to, co nového se o sobě s tvojí pomocí zase dozvím, těšila jsem se na novou „dávku“ motivace, inspirace a energie. Bylo fajn se věnovat každý týden dvě hodiny jen a jen mým problémům a postupně je rozkrývat a společně hledat cestu k řešení. Ty jsi mně postupně ukazovala cestu a i když jsem někdy i trochu protestovala, stále jsi mě nenásilně, ale velice důsledně vedla a pomáhala objevovat problémy a špatné rovnice ukryté někde hluboko.Objevily jsme spolu spoustu rovnic z různých oblastí a je mi jasné, že je přede mnou ještě hodně práce, že je to vlastně nikdy nekončící proces. Ale také jsem si uvědomila, že mně to strašně baví, že se tím zvyšuje kvalita mého života a všechny zákonitosti emočních rovnic se až zázračně naplňují. Měním se nejen já, ale i mé okolí a všechny souvislosti.
Pokaždé, když si začnu proćitat svoje otočené emoční rovnice, cítím se lépe. Je to chvíle, kdy se zabývám sama sebou, chvíle zklidnění, dobití baterek, chvíle nové inspirace.
Emoční rovnice mě začaly moc bavit a koučinku bych se chtěla věnovat více a pomoci tak zlepšit život nejen sobě, ale třeba i ostatním.
Moc ti děkuji za profesionální, ale zároveň lidský a velice milý přístup.
Ještě jednou DÍKY a ať se ti daří a ať jsi šťastná.

Marta

Dobry den Luci, moc Vam dekuji za Vasi vstricnost:-)
Jinak moc Vam gratuluji, vnimam, ze hodne rostete ve sve profesi – osobne Vas jako kouce a osobnost hodne uznavam. Tady v Cechach znam pouze 3 osobnosti, ktere bych osobne oslovila a doporucila, vy jste jedna z nich :-)Divala jsem se na Vas profil – moc Vam fandim!!! :-)Ja stale studuji a posouvam se, je to az k neuvereni, co se cloveku otevira, nekdy je to tezke vstrebat a chvili to trva, ale ten vysledek za to stoji 🙂 A opravdu jsem moc vdecna za to, ze jsem mela moznost se s Vami spolupracovat. Nastartovalo to moji zmenu tim spravnym smerem, stale si vybavuji nektere nase rozhovory, a dnes se mi to jen potvrzuje a chapu to vic :-))Tesim se, ze se jeste setkame, rada bych s Vami prodiskutovala svoje nova poznani, tak se urcite na nejakou konzultaci v blizke dobe objednam 🙂 Mejte se moc krasne 🙂

Tereza

Dobrý den Lucie, delší dobu jsem měla po naší konzultaci docela prázdno, tmu…žádný pocit ani myšlenka se nobjevovala. Až tak po 15 minutách přišel příjemný pocit ve smyslu „Můžu mít všechno, co si přeji a můžu si to vzít“, který trval cca 5 minut a začal slábnout v obavě, že všechno krásné netrvá dlouho. Objevila se tam ta malá holka uvnitř mě a s nehezkým výrazem řekla: „bez svolení nemáš nárok na cokoliv“… můj pocit se dostal do emočního rozporu a nejistoty „Co je vlastně správné?“ ( zmatek v hlavě ) =) nerozhodnost. Začaly se mi objevovat příběhy z poslední doby, které mi vyjevovaly stále dokola jeden příběh z dětsvtí. Vážně zajímavé vidět to, co jsem nikdy neviděla. Dává mi to smysl a získala jsem odpověď na spousty otázek ve smyslu „Proč to se to děje?“. Z toho celého jsem uviděla světlo na konci tunelu, které mi říká “ Sice je těžké to všechno změnit a potrvá to, ale za pokus to stojí, protože já za to stojím! Moc Vám děkuji, přeji krásný den a těším se na spolupráci!

Petra

Dobrý den paní Königová, sezení s Vámi bylo příjemné, přestože se objevila bolavá místa, která tam stále mám. měla jsem pocit, že jsem to už vyřešila, ale včera jsem si uvědomila, že je to stále ve hře a dost citlivé. Byla jsem dost překvapená, co jsme tam všechno našly a sama cítím, že tam toho bude víc. Napadají mě další rovnice. Myslím, že jsem si o tom udělala celkový obrázek, jak na to. Moc děkuji!

Dáša

Dobrý večer Lucie,po společném rozhovoru jsem si uvědomila jaký balast na sobě mǎm,jak se mi v krátké době tolik věcí seběhlo a doběhlo mě.V podstatě jsou to zbytečnosti,kterými se mysl zaobírá a v kterých jsem zacyklená.Najednou si umím otočit myšlenku a nejvíce mi pomáhá příjemný film s přijemným prožitkem situace.cítím se daleko lépe po týdnu a už to hlavně umím ovlivnit!!! Budu se zítra těšit:-) Dáša

Martina

Hezky vecer,rada bych Vam jeste jednou podekovala za dnesni prijemne setkani, bylo to pro me opravdu hodne prinosne a rada budu pokracovat…. Mela jsem v planu zarizovani noveho bytu a dovolenou, ale praci na sobe vnimam jako prioritu, takze tomu dam ted prednost 🙂
Premitala jsem si v hlave to o cem jsme mluvily a uvedomila jsem si, jak bylo dulezite vubec popsat to, co mam v sobe zakodovano… Velkym uvedomenim a prozrenim bylo pro me popsani a shrnuti emocniho nastaveni, ktere mam – no, je co delat 🙂
Jiz ta prvni konzultace ve mne zanechala prvni zmeny a mam z toho moc dobry pocit:-)
PS: Moc dekuji za vcerejsi konzultaci, clovek si uvedomuje takovou spoustu veci, az me to desi – v tom pozitivnim smyslu 🙂 Vubec nechapu, jak jsem mohla v minulosti fungovat a kolik casu ztratila, ale vsechno ma svuj smysl a vnimam to velmi pozitivne 🙂 Fakt moc diky!
S pranim hezkeho zbytku dne.

Vojta

Dobrý večer paní Königová,ještě jednou díky za koučink s Vámi. Otevřelo mi to oči. Hlavně uvědomění si emoční vázanosti na moji mamku a také to, že vlastně moje já (ten Vojta uvnitř mě) je nejlepším kompasem, který ví nejlépe co chce. Je dobře, že jsou lidé jako jste vy, kteří dokáží druhým pomoci. Děkuji za Váš čas a přeji hezký zbytek víkendu.

Markéta

Dobrý den, Lucie, člověk si myslí, že pomáhat druhým je dobrá a záslužná činnost a z toho důvodu, že pomáhám s dobrým úmyslem, tak by mě niky nenapadlo, že bych tím mohla někomu uškodit. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcích, které bych si sama ani neuvěomila… Sezení mi pomůže s nasměrováním svých budoucích rozhodnutí a tím uvědomit si, že bych se měla věnovat i sama sobě a nezatěžovat se problemy druhých. Poslední dobou jsem totiž dost unavená a teď mi došlo, z čeho všeho to může být. Děkuji

Mirek

Dobry den, Lucie
dala jste mi vedomi, ze jsem na spravne ceste a ze muzu pomahat lidem. Skrze toto pomuzu i sobe a kruh se uzavre. Dala jste mi nadeji, ze diky tomu potkam lidi jako jste Vy, se kterymi si budu moct dukladne promluvit.
Dukladne si s nekym promluvit a diky tomu si urovnat myslenky je k nezaplaceni. Vim, ze vetsina lidi chce mit „neco v ruce“, aby meli pocit, ze za sve penize neco dostali, to ale neni muj pripad. To, co jsem si odnesl ja, se na papir stejne dat neda.

Petr

Dobrý den, Lucie, díky moc za super strávené dopoledne. Posílám efekt zavřených dveří, můj vnitřní dialog. Už nechceš aby tu na gauči seděli další – v přeneseném slova smyslu, moje děti? Na toto téma si bohužel už dlouho všímám, že vyrůstá nová generace takových dětí. Docela silně toto vnímám v obchodech, na hřištích apod. Rodiče se k dětem moc hezky nechovají. Určitě je ale i mnoho rodičů, které se dětem věnují tak dobře, jak můžou. Ale těch špatných případů je docela hodně.
Z Worksopu o emočních rovnicích a i z této středy jsem si uvědomil, že určitou informaci, když slyším poprvé, nejsem schopen ji pochopit tak, jako když jí slyším po druhé, nebo po třetí. I téma emočních rovnic se musí jaksi pomalu vstřebávat. Až když s nimi člověk pracuje, teprve pak je schopen pochopit ty mechanismy, které zde fungují. Na poprvé je určitě pochopit nelze. Když se o tom doma zmiňuji své partnerce, není schopna to pochopit. Na podruhé a na potřetí už to chápe daleko víc. Prostě se jí to tam pomalu spojuje. Člověk aby něco pochopil, tak musí mít v mozku na co navázat.Sedět na tom gauči a nechat se takto koučovat je jako cestovat prví třídou v luxusním dopravním prostředku:-)Díky!

Michal

Dobrý den, Lucie, cestou domů, mě napadlo, že emoční rovnice, je metoda, která mě určitě přivede na správnou cestu životem, a že mi pomůžou udělat si život takový, jaký chci.Děkuji a těším se na další spolupráci 🙂

Jarka

Dobrý den Lucie, moc zdravím. Přemýšlela jsem nad tím, jak nejlépe popsat své pocity z předešlých 6-ti měsíců. Zpočátku jsem byla docela skeptická, nevěřila jsem, že bych mohla pomocí “nějakých otoček“ změnit své chování a postoje k okolí, ale hlavně sama k sobě. Že si začnu konečně věřit a mám se ráda, dokážu se pochválit a na druhou stranu neustále neřeším, co si o mě myslí ostatní nebo se nenervuji kvůli tomu, že něco nestihnu. Takže děkuji Vám, no a taky sama sobě :-), že téměř půl roku v noci, místo toho, abych jako v minulosti přemýšlela nad spoustou blbostí,normálně spím. Že dokáži ostatním říct, co se mi nelíbí a proč. Že jsem konečně, bez pocitu nějaké nepravosti, použila v odpovědi na pracovní dotaz, vysokoškolský titul. Že jsem se dneska ráno, před odchodem do práce,podívala do zrcadla a pochválila si účes. Že se nebojím zeptat nadřízené na anglické slovíčko, bez toho, aniž bych si představovala, co si o mě v té chvíli asi myslí… Mějte se moc hezky a ještě jednou děkuji!

Kamila

Milá Lucko,až teď ještě více doceňuju tvou podporu, kterou jsem celou dobu cítila, byla to úžasná vzpruha do života! Nejde totiž jen o to umět skvěle technicky vytahat rovnice z klienta, ale dát tam tu přidanou hodnotu vlastních názorů, postřehů, vidění souvislostí a především láskyplné podpory toho klienta, to je umění vynikajícího kouče! A to už je otázka osobnosti každého, to se nedá naučit.
Až teď mi dochází, jaké štěstí ve výběru jsem na tebe měla.Tak se těším na viděnou.

Jan

Děkuji Vám za koučink a vhled do sebe, do mého nitra.Děkuji a přeji hezký zbytek dne.

Lenka

Ahoj Lucie, tak ti chci popsat svoje pocity po dnešní konzultaci.
Připadala jsem si, jako když jsem vyšla z přítmí kina, kde jsem právě shlédla film, který mne hodně zasáhl. Do očí mne udeřilo přímé sluneční světlo a realita a já jsem ještě myšlenkami byla ve tmě kina a emočně zcela odhalená – nahá a najednou nepřipravená hned tak rychle se přeorientovat na rychle kolem ubíhající realitu. Asi tak hodinu mi trvalo než jsem se zase emočně srovnala a „zahalila, zkrátka oblékla“.Pak jsem ještě měla druhý, trochu smutný pocit, že se lehce nařízla hnisající rána a to ošklivé chtělo ven, ale pak se zase zakryla, aby hnis nemohl vytékat tak rychle, protože se to musí upouštět postupně.V průběhu dne se mi pak honily a honí myšlenky o tom, proč chci mít vše pod kontrolou (odpovídala jsem, že nevím) a před chvílí mě napadla jakási odpověď, že kdybych se uvolnila, tak by mi vše přerostlo přes hlavu.Nicméně právě na tom uvolnění bych chtěla zapracovat asi nejvíc, protože jsem si během našeho rozhovoru uvědomila, že tím, jak se vše snažím držet křečovitě pod kontrolou, tak k sobě ale zároveň nepustím ani to nevšední a třeba i nádherné.A že vlastně ty nejkrásnější a nejdůležitější věci v mém životě většinou přišly zcela neplánovaně a mimo moji kontrolu. Zkrátka se staly, když jsem přestala tlačit na pilu (a to já dělám skoro pořád 🙂 ).Poslední věc, která mi utkvěla v paměti a kterou jsem si uvědomila bylo, že když celý den nebudu žít s pocitem, že jen plním svoje povinnosti, ale že vlastně dělám to, co mě baví a taky k tomu budu tak přistupovat, tak nebudu v takové tenzi a nebudu se chtít večer něčím odměňovat za „prožité utrpení“ :-).Tak to je asi tak vše. Díky!

Marek

Děkuji ti mnohokrát. Těším se, že se vše otočí k lepšímu. Jsem moc rád, že to někdo, myslím tím Aleše, takhle „TECHNICKY/MECHANICKY“ zpracoval. Že to není něco jako „Víc si věřit“, „Nedat se“, „Pracovat na sobě“. Pokud nevím jak to udělat, tak toho nikdy nedosáhnu. Přečetl a viděl jsem toho hodně, ale tahle metoda je opravdu rozdělení problému na malé podproblémy a ty na menší podproblémy, jejichž řešení je triviální. Je vidět, že Aleš je technik ;-). Protože tohle je přesně metoda, jak vytvořit obrovsky složité zařízení – tím že řeším malé detaily kterým rozumím. Přesně takhle to chodí ve vývoji a programování. Jeden velký složitý program se skládá z mnoha podprogramů a ty zase z menších jednodušších podprogramů. Tyto podprogramy, když už jsou vytvořeny, mohu kdykoliv znovu 100x, 1000x používat, když je potřebuji pro svůj výsledný velký program…. tak to jsem se trochu rozepsal, možná je to další příspěvek z po za „Zavřených dveří“Ještě jednou ti moc děkuji za pomoc a přeji ti pěkný den.

Jana

Dobrý den paní Lucie,chtěla jsem Vám poděkovat za čas, který jste mi věnovala. Konzultace s Vámi mne přivedla k velkému zamyšlení nad sebou. Odjížděla jsem od Vás plna informací a obdivu. Nadchla mne myšlenka, že mohu své emoční nastavení naladit a od té chvíle věřím, že to opravdu dokážu. Škoda, že můj báječný partner těmto metodám moc nedůvěřuje. Tak jsem si řekla, že ho nebudu přesvědčovat o něčem co necítí…Účinnost Vašeho působení jsem si hned potvrdila při návštěvě u své maminky, kdy jsem po té, co jsem díky Vám pochopila souvislosti,dokázala naši komunikaci vést bez většího napětí….Mějte se fajn a ještě jednou díky

Martina

Hezky vecer Luci,
jeste jednou bych Vam moc rada podekovala za vse, cim jste se mnou za poslednich par mesicu prosla. Za Vasi trpelivost a podporu a prijemnou atmosferu, ktera na setkanich s Vami vzdy byla 🙂 Moc dobre se mi s Vami spolupracovalo a povidalo.Opravdu hodne jste mi otevrela oci a diky tomu jsem se nasla a citim se uzasne 🙂 Jste opravdu moc dobry kouc s velkym potencialem – Vase jedinecna schopnost kombinatoriky, empatie, pameti, zkusenosti a Vase mila osobnost jsou uzasnou kombinaci pro kvalitni, uspesny a prijemny koucink. Takovych koucu je dnes malo.

Erik

Dobrý den Lucie,
děkuji za skvělou spolupráci, doslova jste mi změnila život, nebo lépe řečeno, ukázala jste mi cestu, možnosti a způsoby jak můžu svůj život a sebe změnit podle svých představ, oprostit se od tíživé minulosti a vybudovat si spokojenou budoucnost plnou splněných snů.
Přeji Vám mnoho úspěchů a spoustu dalších spokojených klientů.
Ještě jednou děkuji za vše!

Alena

Milá Lucko,
chtěla bych se podělit s dojmy po naší středeční konzultaci. Kdybych to měla shrnout, cítím se jako znovuzrozená. Zas se umím těšit, cítím se potřebná, cítím se chtěná. A hlavně, všechno jde tak nějak samo.
Děláte úžasnou práci. Jste člověk na svém místě. Dělám kamarádům často vrbu, a i když mi vždycky říkají, že se pak cítí lépe, většinou je to jen dočasné, než zas spadnou do svých problémů. Vy, spolu s p. Kalinou jste mi dali směr, jak sobě a jim skutečně pomoct.
Vlastně jsem získala nový směr do života, i co se týče práce 🙂
Mějte se krásně!

Jana

Stretnutie s Luckou bolo super. Lepšie ako som čakala. Mala som to urobiť už dávno. Dúfam, že mi to pomôže. Nechápem ako mohla hneď naformulovať toľko rovníc, čo sedia, keď ja som to skúšala a nešlo mi to. Veľmi sa mi uľavilo.
Nechcem sa už stresovať. Potrebujem sa uvoľniť. Nechcem byť závislá na tom, čo si kto o mne myslí. Chcem byť sama sebou, chcem sa dobre cítiť, chcem byť šťastná a spokojná. Chcem, aby ma ľudia vnímali ako uvoľnenú a cítili sa so mnou dobre.

Martina

Dobrý den paní Königová,děkuji za dnešní milý rozhovor v příjemném prostředí. Utvrdila jste mě v tom, že můžu změnit svůj život tak, abych byla jak říkáte „v pohodě“.
Chtěla bych svoje uvažování upravit tak, abych už se netrápila výčitkami, zda dělám to či ono pro druhé správně a víc myslela na sebe samu. Potřebuji se nastartovat, být víc spokojená sama se sebou a víc si sebe vážit! Potom budu šťastnější a spokojenější nejen já, ale i moje „zlatíčka“ – manžel a děti. Jakým způsobem to udělat bych nechala na Vás. Ráda se nechám vést k lepším dnům…Ještě jednou děkuji a zůstávám s pozdravem.

Petra

Lucie, jsem unavená.. rozebraná… ale!!! našla jsem odpovědi na některý svoje pocity, odůvodnila jsem si spoustu věcí, zavzpomínala na dětství.. mohla bych konkurovat vyšťavenému citronu. zase jsem to ze sebe mohla dostat a udělat i jakýs takýs obrázek co a jak. nikdy jsem se o sobě a svých blízkých nevypovídala jako dneska.“ Díky!

Jarka

Dobry vecer, Lucie, chtela bych Vam moc podekovat za dnesni rozhovor, uz dlouho jsem se takto sama sebou nezaobirala:-) Celou cestu domu jsem premyslela, jak je mozne, ze me nenapadla moznost tak jednoducha a prosta, ze proste zvolnim tempo???…….. musim zapracovat na tom, ze cely svet a cely muj zivot a cela moje rodina neni zavisla jen na me, ze to nejsem jen ja, ale i ostatni….. to bude tezke:-) Moc by me zajimalo, kde jsem se zasekla, v jake zivotni fazi, jestli nekde v mem detstvi… vlastne jsem to doted brala jako vyhodu, ze jsem samostatna a silna a ze vse zvladnu…. ono to ale zas takovy vyhra nebude, ze? a je zvlastni, ze clovek podvedome citi, ze neco neni v poradku a sam na to neprijde a neprijde…..Ale co je pro me uplne nejdulezitejsi zaver dne, ze muj sen o velke rodine neni uplne mimo, ze kdyz si za tim pujdu tou spravnou cestou, tak nic neni nemozne, to me naplnilo optimismem… nejde jen o dum plny deti, nejde ani o ten dum nakonec, mozna v te touze po tom, abych se mela dobre a moje rodina se mnou, se prilis soustredim na hmotne statky a unikaji mi mnohem dulezitejsi veci.Proste se mi dnesni konzultace velmi libila, myslim, ze bych si jich jeste nekolik zaslouzila a doufam, ze jste tehoz nazoru!! -)
Preji pekny den.

Lenka

Milá paní Königová,chtěla jsem Vám napsat, že jsem byla velice spokojená s kurzem emočních programů. Díky Vašemu odbornému vedení jsem se opravdu posunula dál, přesto, že v mém případě to bylo opravdu chvílemi těžké. A posouvám se stále 🙂 Doporučuji všem, kdo cítí potřebu změny, ale mají z ní strach. Odborné vedení je velice důležité. To jsem pochopila již dávno. A proto jsem ráda, že mi život dal možnost a že jsem ji využila. Věřím, že se ještě setkáme. Moc Vám děkuji.

Šárka

Lucie, pro mě jste byla jeden z andělů, díky kterým jsem se moc posunula a jsem moc ráda, že mě Vás život do cesty postavil :-)))))))))).

Peter

Dobry den Lucia,dari sa mi dobre. Mam radost z prace, kde rozbiehame nove zaujimave projekty.
Kazdopadne – nesnazim sa hladat odpovede, ktore sa nemozem dozvediet a stale si pripominam Vase rady. Dala ste mi do zivota velke mudra, za ktore som Vam zaviazany.

Radka

Dobrý den paní Königová,
přeji Vám všechno nejlepší k dnešnímu svátku a těším se v novém roce na další pro mne moc příjemné a důležité chvíle s Vámi.Úspěch je cesta, po které je nutno kráčet každý den. Děkuji za doprovod na téhle mojí cestě.

Petra

Dobrý den, Lucie, před osmi měsíci jsem ani náhodou nevěřila, že se můžu změnit. Chtěla jsem se jen vyhrabat z určitých problémů a ono ejhle! Začala jsem se jinak chovat, komunikovat.. A najednou je i okolí jiné, lepší. Jsem sama sebou, nemám potřebu se na nikoho upínat či být ve vlivu jeho mínění, Jsem jen sama za sebe. A stačilo jen málo: chtít!! Ano, zabralo mi to nějaký čas, namáhání hlavičky, ale stálo to za to. Po skončení sezení necítím strach z toho, co bez nich budu dělat, Naopak. Cítím, že jsem volná a schopná jakkoli fungovat i bez toho, aniž by situaci znal někdo třetí. Ze začátku jsem byla hlavně zvědavá, CO se se mnou bude dělat. Pak přišlo překvapení, jak to vlastně funguje a pak mě to vlastně i bavilo. Nejdůležitější pro mě je, že jsem se naučila otevřeněji komunikovat, uvědomovat si svoje pocity a zároveň o nich mluvit. Cítím se volná, spokojená a jistá, že ostatní prostě zvládnu 🙂 Lucie, ještě jednou moc děkuji!!

Eva

Paní Konigová,před dnešním prvním setkáním jsem si myslela že si budu muset jet pro prášky ale pak po sezení s Vámi mi při zpáteční cestě bylo o dost lépe.Těším se na další spolupráci s Vámi,byla jsem moc spokojena.

Jana

Dobrý večer paní Königová,omlouvám se, že Vám píši po tak dlouhé době. Ráda bych Vám napsala, že doba, po kterou jsme konzultovaly a přetáčely ER byla mým nejlépe stráveným časem v roce 2011. Pokud bych měla být upřímná, tak to patřilo k mým nejlepším obdobím v životě – bylo to především tím, že Vaše pomoc a pracovitost, i to, že jste se nenechala stáhnout mým negativním uvažováním do podobných myšlenek, mě neuvěřitelně povznesly a inspirovaly. Otevřela jsem se sobě i okolí, začala jsem život prožívat a užívat si ho a to vše s plným vědomím a zodpovědností.
Děkuji Vám tedy za krásné konzultace, ve kterých jste dokázala pojmenovat věci správným jménem, osvětlit mi kořeny mého uvažování a ukázat mi, že je možné žít hezky.Přeji Vám do budoucnosti jen to nejlepší, úspěch a radost ve všech oblastech života.

Hanka

Dobrý den paní Königová,Je to více než půl roku, kdy jsme završily naši spolupráci. Jsem nesmírně vděčná, že jsme se potkaly, že jsem Vás vyhledala a rozhodla se k „terapii“. Díky Vám jsem prošla neuvěřitelnou proměnou. Z utrápené, strhané, vystrašené, depresivní, sebeobviňující a nerozhodné mladé maminky, která má problémy ve všech sférách svého života, jsem se proměnila v novou bytost. Pochopila jsem, že všechno negativní, co se v mé hlavě a následně životě odehrává jsou jenom programy – jak jsme říkaly – potvůrky nebo mršky, které škodí. Všechny negativní a škodlivé programy, které nás omezují, jsme si převzali nebo vytvořili obvykle někde v dětství, ale když se na ně člověk podívá s odstupem a s Vaší pomocí se přes otázky a analýzu dobere toho, jak jsou iracionální a neopodstatněné, má najednou mnohem více odvahy, vzít život do vlastních rukou. Nic není nemožné. Každý strach může být překonán, protože setrvat ve stavu bezmoci je mnohem horší než se z ní vymanit.Nádhernou zkušeností je pro mě také přijetí a pochopení pro druhé – i pro ty, jimž člověk přisuzoval příčinu svých problémů. Člověk má často pocit, že za jeho situaci mohou druzí – manžel, rodiče… Díky práci s programy jsem si uvědomovala, že i tito „viníci“ jsou obvykle také pouze oběťmi svých vlastních potvor a mršek.A ještě se chci podělit o jednu klíčovou zkušenost. Je to možná jakýsi vzkaz lidem, kteří se rozhodli na sobě pracovat: Je úžasné probádat svou hlavu, své programy a pochopit, jaká nastavení si přejeme mít a formulovat je. Nejdůležitějším krokem je důsledná práce na otočkách – denní vizualizace a prožitek toho, co chci prožívat a pociťovat. Já sama jsem si dala velmi na čas, než jsem tohle pochopila a byla schopná aplikovat. Následuje tvrdá ale krásná práce, která přinese to nejsladší ovoce. Jsem na cestě k naplněnému a šťastnému životu a významnou úlohu na této cestě jste sehrála i Vy. MOC DĚKUJI.

Eva

Dobrý den, Lucie, před naší konzultací jsem se necítila dobře. Během našeho povídání jsem nabyla dojmu, že vše nemusí být tak špatné, jak se zdá a že existuje naděje na vyřešení mých problémů. Postupně jsem v sobě začala vnímat klid a vyrovnanost. Ráda bych, aby to tak bylo napořád 🙂 To mne trochu trápí..Je to vůbec možné? Pomohla jste mi. Narazily jsme na témata, která mne trápí a toužím po tom, jednou pro vždy se těch trápení zbavit. Brzdí mne a vyčerpávají. Přivedla jste mne zároveň na mnoho podnětných myšlenek, např. otočený emoční program: ,,Na své koníčky mám dostatek času.“ Jak prosté, ale tak účinné. Děkuji!

Petr

Lucie, v podstate se da rict, ze ruzne utrzky naseho rozhovoru, vselijak chaoticky napreskacku se mi pred ocima prehravalo co vsechno jsme spolu probirali, jak jste na me udelala dojem svym chovanim i pristupem ke me, jak snadno se mi s Vami mluvilo, ze jsem se vlastne celou dobu citil prijemne i kdyz jsem s Vami mluvil o neprijemnych vecech, ze i kdyz je to v rozporu s moji obecnou neduverou k lidem tak Vam nejak zahadne duveruju uz po prvnim kratkem setkani a necitim zadny problem Vam o sobe rict cokoliv, moc tomu sam nerozumim a mozna tu placam blbosti co Vas nezajimaji, ale tohle se mi proste honi hlavou. Nevim jak jste to dokazala, obzvlast takhle rychle, ale mate moji duveru, kupodivu necitim zadnou potrebu se pred Vami nejak chranit tak jako u jinych lidi. Presvedcila jste me uz behem tech dvou hodin, ze jsem udelal spravnou vec jit za Vami a i ted s odstupem par hodin vim, ze tohle ma opravdu smysl a bude to spravna cesta k memu mozku, vyreseni mych problemu a nastartovani lepsi budoucnosti.. Moc Vam dekuji, setkani s Vami mi vlilo novou nadeji a energii na sobe pracovat a vymest vsechen ten „humus“, jak jste to spravne oznacila,javascript:; z moji hlavy.Budu zatim trenovat cvicne vytvareni a prehravani prijemnych situaci v budoucnu a uz ted se tesim na dalsi setkani s Vami.Jeste jednou Vam dekuji!

Jarka

Dobrý den,posílám bezprostřední myšlenky, které mě napadaly po našem prvním rozhovoru. Působíte jako neskutečně sympatický člověk, jsem překvapaná, kolik věcí jsem byla schopná cizímu člověku říci, naděje, že mi celý ten proces pomůže. Moc zdravím!