Lucie Rožková

Praha

 

S čím vám ráda pomůžu:

  • Jak překonat depresi a najít smysl života
  • Partnerské problémy a vyrovnání se s rozchodem
  • Nastavení zdravého vztahu mezi rodiči a dětmi
  • Znovunalezení radosti
  • Zvýšení sebevědomí a sebehodnoty

Vzkaz pro vás

Ahoj! Možná teď váháte a nevíte, co dál. Přemýšlíte, zda přijít na konzultaci. Možná se i trochu bojíte, třeba váš problém není z hlediska druhých tak velký a nejste si jisti, zda s ním přijít. Nebo naopak – je tak velký a trvá tak dlouho, že už ani nevěříte, že byste mohli být někdy šťastní. Chci vás ujistit, že neexistují „malé“ a „velké“ problémy. I kdyby byl sebemenší, je váš a trápí vás. A věřte, že jakýkoli problém se dá řešit, když budete chtít a rozhodnete se pro to. Naprosto chápu, že vaše vnímání je jedinečné, ani mě nenapadne vás soudit a s velkou radostí vám pomůžu na vaší cestě ke spokojenému životu. Dovolte si vkročit na cestu ke štěstí!

Můj příběh

Považovala jsem se za beznadějný případ. Následkem traumatického dětství jsem v dospělosti prožívala dlouhé roky depresí, úzkostí a bezmoci. Rezignovala jsem, byla jsem smířená se svým údělem. Samotná existence pro mě byla neuvěřitelně bolestná. Neviděla jsem naději na změnu, myslela jsem si, že v těchto pocitech budu žít stále.

Teď je ale všechno jinak.

V dětství jsem byla veselá, plná elánu a plánů do života. Bohužel to, co jsem jako malá prožívala, se do mě silně  otisklo a vyústilo v těžké deprese, které u mě propukly asi ve 23 letech. Naplno se projevilo odmítání, pocit strachu a ohrožení života, které jsem dříve zažívala. Nikdy jsem nepoznala svého otce. Naprosto mi chyběl základní pocit bezpečí a důvěry v život, nedokázala jsem se emočně opřít sama o sebe, cítila jsem se jakoby bez zdroje. Nebyla jsem schopná „normálního” života, chodit do práce se pro mě časem stalo téměř nemožné. Navíc  se přidaly také úzkosti a můj stav se velice silně projevoval i na těle. Byla jsem extrémně unavená, měla jsem různé nespecifické bolesti, přestože jsem byla tělesně zdravá. Připadala jsem si úplně neschopná.

Žila jsem sice v dlouholetém manželství, ale nebyla jsem v něm spokojená. Tehdy jsem to přičítala depresím. Až zpětně vidím, jak jsem byla odpojená sama od sebe, od svých skutečných potřeb a pocitů. Nevědomě jsem se potlačovala, byla jsem závislá na partnerovi. Naproti tomu dnes vím, jak vztah může být uspokojující. Téma partnerství mě moc baví i profesně a s nadšením pomáhám ostatním nacházet radost v této oblasti, ať už na párových nebo individuálních konzultacích. 

Velkým mezníkem pro mě bylo narození dětí. Plně jsem si uvědomovala, jak obrovský vliv na budoucí život dětí a na jejich schopnost žít spokojeně má to, co prožívají v dětství. Jak i zdánlivě nepatrné věci, výroky, slova, se do nich „zapisují”. Byla jsem plně rozhodnutá a odhodlaná svým dětem  dát silný citový základ do života. Po více než dvaceti letech rodičovství snad můžu říct, že se mi to povedlo. Nyní jsem také šťastná, když můžu pomáhat ostatním nastavit zdravý vztah s dětmi a svoje zkušenosti jak z pohledu dítěte, tak z pohledu mámy moc ráda předávám dál.

Narozením dětí se ale moje vnitřní prožívání tehdy nijak zásadně nezměnilo. Zároveň jsem ale nevědomky cítila jakousi vnitřní sílu, jako kdyby se něco hluboko ve mně rozhodlo pro život. Ta síla mě držela v těch nejhorších chvílích bezmoci, v momentech, kdy jsem sotva zvládla vstát z postele, nutila mě zkusit přežít aspoň jeden další den.

Nakonec, po letech terapií u psychologů, které mi vůbec nepomáhaly, mi svitla naděje. Už nějakou dobu předtím jsem cítila, že jediným řešením by bylo „přeprogramovat” mozek. Že všechno rozumově chápu, vím,  z čeho přesně pramení moje potíže, ale rozum byl na změnu prostě krátký. A najednou jsem četla o destruktivních vzorcích, které se nám zapisují do hlavy v dětství, a o tom, jak mozek jede stále podle nich. Co ale pro mě bylo téměř zázračné, byla možnost jejich „přepsání”. Znělo mi to jako rajská hudba, přesně to, o čem jsem přemýšlela, ale myslela jsem si, že to není možné. Naplno jsem cítila, že to je ono, že to chci zkusit!

Od té doby uplynul nějaký ten pátek a dnes můžu říct, že moje rozhodnutí začít chodit na koučink a pracovat na sobě bylo jedno z nejlepších v mém životě. Pomalu jsem se učila napojit se na sebe, vnímat se, postupně budovat sebe-vědomí a sebelásku. Uvědomila jsem si, že jsem vůbec nežila v souladu se svým vnitřním nastavením a to posilovalo a udržovalo moje deprese.

Nyní vnímám sama sebe, umím se těšit ze života, jsem nezávislá a dělám to, co miluju – rozhodla jsem se stát se koučem, abych i ostatním mohla pomoct vrátit se ke štěstí.

A co vy? Prožíváte něco podobného? Nic vás nebaví, nedokážete se už radovat? Vstáváte každý den s nechutí? Nebo nedokážete vstát vůbec? Myslíte dokonce na smrt? Nebojte, rozumím vám. Znám to. Ale vězte, že se to dá změnit. Jestli jste to už vzdali, zkuste to ještě jednou. Jestli jste už vyzkoušeli kdeco a bez výsledku, dejte si ještě šanci.

I já, beznadějný případ, jsem našla a nakonec  i uchopila sílu ke změně. I vy tu sílu máte. Máte ji v sobě. Pomůžu vám ji najít.

Moc se na vás těším!

Chcete se o něčem poradit?

Místo a cena konzultace

Místo osobní konzultace: Praha
Po Skypu a telefonu možno odkudkoliv
Konzultační jazyky: čeština
Konzultační cena: 1 000 Kč/hodina

Co je důležité vědět

Pro efektivní práci se koučinky provádějí vždy v délce 2 hodin. Toto časování se ukazuje po 10 letech práce s lidmi jako nejpřínosnější pro osobní přeměnu i jako nejefektivnější využití vašich peněz. Intervaly mezi sezeními si domluvíte individuálně s koučem.

MÁTE ZÁJEM O ŘEŠENÍ VAŠEHO PROBLÉMU?

Mám zájem řešit můj problém

Vaše data jsou u nás v bezpečí. Údaje vyplněné v objednávce zpracováváme podle podmínek zpracovávání osobních údajů.

Hned na začátku jsem k Vám cítila absolutní důvěru a v dalších sezeních se jen potvrdilo, že s Vámi mohu probrat opravdu vše – i velice intimní věci. Máte velký cit na to zachytit ten správný moment a rozkrýt spojitosti nebo mě nachytat, když si protiřečím. Umíte vycítit, kdy je pro mě ta či ona událost velice silná a na tom dále stavíte. Děkuji za čas, který s Vámi mohu na koučinku strávit a děkuji, že jste, neboť mi dáváte v životě nový směr.

Jana

Už když jsem k Vám šla na první koučink, tušila jsem, že nebudu litovat a potvrdilo se mi to. Mám už toho v osobním rozvoji dost za sebou, přesto jsem se o sobě u Vás dozvěděla nové příčiny a souvislosti situací, které se mi v životě dějí. Cítila jsem z vás oporu a pochopení a měla jsem díky tomu pocit naprosté důvěry. Ulevilo se mi a vím, že mohu spoustu věcí změnit. Koučink s Vámi předčil má očekávání, děkuji za vše.

Aneta